Design Thinking Week 2015

DT_Week_2015

W tym roku Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu już po raz drugi włącza się w organizację ogólnopolskiego wydarzenia jakim jest Design Thinking Week. Podczas całego festiwalu, jednocześnie w 13 miastach Polski, w tym w Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Lublinie, Łodzi, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu, uczniowie, studenci, naukowcy, przedsiębiorcy oraz pracownicy centrów komercjalizacji i transferu technologii poznają tajniki metodologii Design Thinking oraz w praktyczny sposób wykorzystają je w projektach służących poprawie życia społeczeństwa. W wydarzeniu biorą udział “Topowicze” z całego kraju zrzeszeni w Stowarzyszeniu TOP 500 Innovators, organizując wykłady, warsztaty, prelekcje i pokazy.

Celem tegorocznych obchodów Design Thinking Week jest wykorzystanie metody design thinking do zaprojektowania nowej, funkcjonalnej biblioteki Instytutu. Obchody DT Week w IITD PAN we Wrocławiu zostaną zapoczątkowana wykładem inaugurującym, podczas którego uczestnicy poznają założenia i etapy metody Design Thinking oraz zapoznają się z działalnością Stowarzyszenia Top 500 Innovators. Ponadto, podczas 2-dniowej multimedialnej kawiarenki DT Week zorganizowanej w holu IITD PAN osoby zainteresowane będą mogły uzyskać materiały dotyczące tej metody, porozmawiać z prowadzącymi warsztaty, obejrzeć dostępne webminaria, a także materiały multimedialne i zdjęcia z DT Week 2014. Na koniec tygodnia zaplanowany został dwudniowy warsztat, podczas którego uczestnicy będą pracowali nad projektem nowej funkcjonalnej biblioteki IITD PAN z wykorzystaniem metody DT. Jeśli więc masz ciekawe pomysły dotyczące projektu naszej biblioteki koniecznie dołącz do nas podczas warsztatów DT Week 2015 w IITD!

Design Thinking Week 2015 to inicjatywa będąca wynikiem udziału jej organizatorów w programie stażowo-szkoleniowym Top 500 Innovators Science – Managmenet - Commercialization, współfinansowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a realizowanym na Uniwersytecie Stanforda oraz na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. W naszym instytucie mamy już pięć “Topowiczek”: Sabinę Górską i Annę Jarząb z Laboratorium Mikrobiologii Lekarskiej (Stanford i Berkeley), Anetę Kantor z Laboratorium Glikobiologii i Oddziaływań Międzykomórkowych (Berkeley), Jolantę Łukasiewicz z Laboratorium Immunochemii Drobnoustrojów i Szczepionek (Berkeley) oraz Marzenę Cichomską z Laboratorium Immunogenetyki Klinicznej i Farmakokinetyki (Oxford/Cambridge).

Zapisy na warsztaty dostępne pod linkiem: http://doodle.com/poll/vn63xf4pbfy878ae
 

Osoby do kontaktu:

Jolanta Łukasiewicz, jolanta.lukasiewicz@iitd.pan.wroc.pl, tel. 71 370 99 27
Sabina Górska sabinagorska@gmail.com,
Aneta Kantor, aneta.kantor@op.pl
  
 

Organizator

Top500 

Współorganizator

 MNiSW

 IITD  akademia  IDEA_TANK


Patronat ogólnopolski

NCBIR PARP

Fulbright
 

Patronat honorowy

MNiSW
Patronat honorowy: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Lena Kolarska-Bobińska

 Pracy  Gospod


 

Patronat medialny

DT brand24


Partnerzy

 Ambasada_USA

Ambasada USA w Warszawie
 PerspectiveCSR_AK  business-link

 

geek infoBrand yolk


Partnerzy lokalni

komin komin2

EIT

 
Sponsorzy

KNOW Krajowy Naukowy Ośrodek Wiodący, jako partner Konsorcjum „Wrocławskiego Centrum Biotechnologii”

KNOW_2014