OTF
Filia Ośrodka Terapii Fagowej w Częstochowie


Filia Ośrodka Terapii Fagowej w Częstochowie
Centrum Medyczne
Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN

 

OTF-Czestochowa

Filia jest komórką Centrum Medycznego Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu ścisłe współpracująca z macierzystym Ośrodkiem Terapii Fagowej we Wrocławiu. Została otwarta na początku 2015 roku we współpracy z Centrum Medycznym Klara w Częstochowie. Do jej zadań należy kwalifikacja pacjentów do eksperymentalnej terapii fagowej i jej prowadzenie zgodnie z protokołem zatwierdzonym przez komisję bioetyczną.

Kierownikiem Filii jest prof. dr hab. med. Andrzej Górski, Zastępcą Kierownika - dr n. med. Beata Kwiatkowska-Dusza - specjalista chirurgii ogólnej, chirurg-proktolog. Główny profil konsultowanych w częstochowskiej filii Ośrodka Terapii Fagowej stanowią chorzy z zakażeniami bakteryjnymi okolicy odbytu, skóry lub tkanki podskórnej, ran, przetok i odleżyn.

Terapia fagowa prowadzona jest odpłatnie w warunkach ambulatoryjnych w ramach projektu: „Eksperymentalna terapia fagowa infekcji bakteryjnych opornych na antybiotykoterapię, w tym zakażeń MRSA”, który uzyskał pozytywną opinię Komisji Bioetycznej (opinia nr KB-33/2014).

Rejestracja na konsultacje w filii możliwa jest bezpośrednio w jej siedzibie w Częstochowie (ul. Wały Dwernickiego 43/45, 42-202 Częstochowa – mapa dokładnej lokalizacji w zakładce Kontakt) pod nr tel. 34 534 50 00 lub za pośrednictwem Informacji/Rejestracji Ośrodka Terapii Fagowej we Wrocławiu (szczegółowe dane w zakładce Informacja/Rejestracja).