Konferencja naukowo-szkoleniowa „Postępy w profilaktyce i leczeniu zakażeń bakteryjnych: możliwości zastosowania terapii fagowej w pediatrii”

 

Szanowni Państwo!

Narastający problem lekooporności bakterii jest jednym z największych wyzwań współczesnej medycyny. Ośrodek Terapii Fagowej Centrum Medycznego Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN po raz kolejny zaprasza na konferencję naukowo-szkoleniową, której celem jest przedstawienie aktualnych możliwości wykorzystania wirusów bakteryjnych - bakteriofagów - w leczeniu zakażeń bakteryjnych. W tym roku chcielibyśmy skupić się na możliwościach zastosowania bakteriofagów w leczeniu infekcji u dzieci, ponieważ od niedawna istnieje możliwość stosowania tej formy leczenia u dzieci (od szóstego roku życia) w naszym Ośrodku.

Do udziału w konferencji zapraszamy lekarzy różnych specjalności, w szczególności pediatrów i lekarzy rodzinnych, lekarzy rezydentów, a także studentów i inne osoby naukowo zainteresowane tematem terapii fagowej. Mam nadzieję, że wykłady specjalistów zajmujących się terapią fagową na co dzień, a także dyskusja w czasie naszego spotkania dostarczą Państwu wielu cennych informacji teoretycznych i praktycznych.

 

prof. dr hab. Andrzej Górski

 

Szczegółowy PROGAM.

Termin: 17 czerwca 2016 r. (piątek) godz. 11:00-14:30.

Miejsce: sala wykładowa im. prof. Stefana Ślopka, Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN, ul. Weigla 12 we Wrocławiu.

Rejestracja: telefonicznie pod nr tel. 71 3709968 (w godz. 9:00-15:00) lub e-mailowo pod adresem clinphage@iitd.pan.wroc.pl (prosimy o przesłanie załączonego formularza rejestracyjnego).

Formularz do rejestracji drogą e-mailową

Udział w konferencji jest nieodpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona.

Kierownik naukowy konferencji: prof. dr hab. n. med. Andrzej Górski

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego: dr n. biol. lek. Ryszard Międzybrodzki